Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

11-ASIS ENGSO (Europos nevyriausybinių sporto organizacijų asociacijos) FORUMAS

11-asis ENGSO (Europos nevyriausybinių sporto organizacijų asociacijos) Forumas vyko 2008 m. spalio 24-25 dienomis Stokholme, Švedijoje. Forume dalyvavo 48 dalyviai iš 22 Europos valstybių, taip pat Europos Komisijos, bei Europos Tarybos atstovai. Lietuvą minėtame renginyje atstovavo LSFS tarptautinių ryšių ir ES projektų vadybininkė Agnė Kručkauskaitė.

Forumo dienomis dalyviai, suskirstyti į darbo grupes dirbo sekančiomis temomis:
1. Europos sąjungos sporto politika
2. Sportas ir sveikata
3. Sportas ir savanorių veikla.

Pirmoji Forumo diena buvo skirta Europos sąjungos sporto politikos nagrinėjimui. Kadangi 2009 m. antrojoje dekadoje (liepos-gruodžio mėn.) Europos sąjungai pirmininkaus Švedija, perėmusi vadovavimą iš Čekijos, šios šalies kultūros ministras ir sporto direktorius pristatė Švedijos programos numatytus prioritetus:
· Klimatas, aplinkosauga, energetika;
· Darbas, ekonominis augimas ir konkurencija;
· Labiau apsaugota ir atvira Europa;
· Baltijos šalių strategija ir santykiai su kaimyninėmis šalimis.
Švedijos programos prioritetai sportui:
- Sporto autonomija ir sporto organizacijų specifika;
- Sekti ir vykdyti Baltąjį sporto knygą;
- Sekti ir vykdyti Pjero de Kuberteno veiksmų planą;
- Kova su dopingu;
- Jaunųjų sportininkų mokymas ir vystymas, savanorių veiklos vystymo programų rėmimas.

Europos komisijos atstovė pristatė ES Sporto forumo, vyksiančio š. m. lapkričio 27-29 dienomis programą, kurio pagrindinės temos bus:
1. Baltosios sporto knygos taikymas;
2. Mokymas ir mokymasis;
3. Sporto specifika ir jo finansavimas.
EK atstovė Forumo dalyvius taip pat supažindino su Baltosios sporto knygos priėmimo ir derinimo eiga, iškilusiomis problemomis ir rastais jų sprendimo būdais.

EPAS (Išplėsta dalinė sutartis dėl sporto) atstovas supažindino dalyvius su šios organizacijos struktūra, jos funkcijomis atstovaujat Europos Tarybai. Šiuo metu EPAS organizacijoje yra 28 narės, tame tarpe visos Baltijos šalys, išskyrus Lietuvą.

Antroji Forumo diena buvo skirta sporto ir sveikatos bei sporto ir savanorių veiklos temų nagrinėjimui. Paminėtina, kad ENGSO tapo ES platformos dėl dietos, fizinio aktyvumo ir sveikatos nare, taip pat yra Europos Komisijos Fizinio aktyvumo darbo grupės nare. Prieš prasidedant šiam Forumui ENGSO šalys narės turėjo užpildyti klausimyną „Geriausias pavyzdys“, kurio pagrindu yra ruošiama rekomendacija ir katalogas su šalių pavyzdžiais, kaip šie skatina fizinį aktyvumą ir sportą per įvairaus pobūdžio ir skirtingo finansavimo projektus.

Kadangi norima 2011 m. paskelbti savanorių veiklos metais, ENGSO ir ENGSO Jaunimas rengia dokumentą, kuriuo skatins ES oficialiai tai paskelbti.

Forumo dalyviams taip pat buvo pristatyta analizė dėl savanorių skaičiaus situacijos sporte Europoje, kurios statistinėse lentelėse Lietuva užima paskutiniąją vietą. Išsamiai pristatyta Švedijos ir Didžiosios Britanijos valstybių analizė. Savanorių darbas šiose šalyse ekonomikai įvertintas ne vienu milijardu eurų. Darbo grupės metu buvo analizuojamos priežastys, kodėl taip stipriai skiriasi savanorių skaičius sporte skirtingose valstybėse ir pan.

Sekantį ENGSO Forumą planuojama organizuoti 2009 m. spalio mėn. 23-24 dienomis Estijoje arba Portugalijoje.