Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baigėsi 2007 m. Lietuvos jaunimo ir jaunučių sporto žaidynės

2007 m. Lietuvos jaunučių ir jaunimo sporto žaidynių programoje buvo 20 sporto šakų varžybos, kurių finaliniame etape dalyvavo per 12000 sportininkų (jaunučių – 6747, jaunimo – 5272) iš 59 šalies miestų, rajonų, savivaldybių, išskyrus Rietavo savivaldybę.
Surengtose miestų, rajonų, savivaldybių pirmojo žaidynių etapo varžybose dalyvavo per 35 tūkstančius sportininkų.
Finalinės varžybos vyko 18-kos šalies miestų, rajonų, savivaldybių geriausiose sporto bazėse: Trakuose, Jonavoje, Anykščiuose, Rokiškyje, Jurbarke, Šalčininkų r., Kačėnų km. (žirginis sportas), Dauguose (Alytaus r.), Šiaulių apylinkėse Bubių girioje (dviračių kalnų, MTB, XC), Vilkijoje, Raseiniuose, Mažeikiuose, Biržuose bei šešių didžiųjų respublikos miestų sporto bazėse.
Gausiausios dalyvių skaičiumi Vilniaus ir Kauno miestų sportininkų delegacijos, jaunučių amžiaus grupėje turėjusios beveik po 560, o jaunimo po 500 sportininkų. Vilniečiai abejose amžiaus grupėse dalyvavo visų 20 sporto šakų varžybose, o kauniečiai 19-kos, nedalyvavo merginų žolės riedulio varžybose.
Antrojoje miestų grupėje jaunučių varžybose dalyvavo:
Klaipėda – 17 sporto šakų varžybose, 492 sportininkai. Nedalyvavo šaudymo, žolės riedulio ir žirginio sporto varžybose.
Šiauliai – 19 sporto šakų varžybose, 442 sportininkai. Nedalyvavo šiuolaikinės penkiakovės varžybose.
Panevėžys – 15 sporto šakų varžybose, 433 sportininkai. Nedalyvavo buriavimo, irklavimo, šaudymo, žolės riedulio ir žirginio sporto varžybose.
Alytus – 14 sporto šakų varžybose, 348 sportininkai. Nedalyvavo buriavimo, irklavimo, graikų-romėnų imtynių, šiuolaikinės penkiakovės, žolės riedulio ir žirginio sporto varžybose.
Antrosios miestų grupės atstovai jaunimo grupės varžybose dalyvavo panašiai kaip ir jaunučių varžybose. Dalyvių skaičiumi labai artimi (337 - 302):
Klaipėda – nedalyvavo rankinio, šaudymo, žolės riedulio ir žirginio sporto varžybose.
Šiauliai – nedalyvavo krepšinio (jaunimo) ir šiuolaikinės penkiakovės varžybose.
Panevėžys – nedalyvavo buriavimo, irklavimo, tinklinio, žolės riedulio, žirginio sporto varžybose.
Alytus – nedalyvavo buriavimo, graikų-romėnų imtynių, irklavimo, šiuolaikinės penkiakovės, žirginio sporto, žolės riedulio varžybose.
Jaunučių varžybų pirmojoje miestų grupėje aiškia persvara laimėjo Kauno sportininkų delegacija.
Antrojoje miestų grupėje kaip ir 2005 m. nugalėtojais tapo Klaipėdos, antrojoje vietoje Panevėžio, trečiojoje Šiaulių sportininkai.
Trečiojoje miestų grupėje pozicijų neužleido Marijampolės sav., kurios sportininkai tapo nugalėtojais, antrąją vietą iškovojo Utenos atstovai, kurie 2005 m. tenkinosi 4-ąja vieta, trečioji vieta atiteko Kauno r. sportininkams 2005 m. antrosios vietos laimėtojams.
Ketvirtosios grupės nugalėtojais tapo biržiečiai įveikę pagrindinius savo konkurentus rokiškėnus ir plungiškius.
Penktosios grupės nugalėtojais tapo sparčiai progresuojantys Anykščių r. sportininkai, 2005 m. buvę antraisiais, aplenkę Visagino sav. ir Šilalės r. atstovus. 
Šeštosios grupės nugalėtojais, atlikę didelį šuolį, tapo Kalvarijos sav. sportininkai, kurie 2005 m. tebuvo 7-ojoje vietoje, palikę už nugaros Širvintų r. atstovus ir palangiškius, 2005 m. nugalėtojus. Trečiąją vietą iškovojo Pagėgių sav. sportininkai, kurie respublikos sporto žaidynių istorijoje pirmą kartą pasiekę tokias sporto aukštumas.
Maloniai nuteikia Vilniaus r. sportininkai, prieš keletą metų įsteigę sporto mokyklą, išplėtę sporto šakų bei trenerių skaičių, pagerino ir sportinius rezultatus. Dalyvaudami 9 sporto šakų varžybose iš buvusios 14 vietos šoktelėjo į devintąją, o jaunimo amžiaus grupėje į septintąją vietą, tai teikia vilčių ateičiai. Savo grupėse Elektrėnų savivaldybės sportininkai iš 2005 m. turėtos 9 vietos pakilo į 5 vietą, o Birštoniškiai iš 8 į 5 vietą.
Jaunimo žaidynių pirmojoje grupėje nedidele persvara laimėjo Vilniaus sportininkų delegacija.
Antrojoje miestų grupėje šuolį atliko Panevėžio sportinė delegacija. 2005 m. buvusi trečiojoje vietoje tapo grupės nugalėtoja, aplenkusi praėjusių žaidynių nugalėtojos Klaipėdos ir antrosios vietos laimėtojus Šiaulių sportininkus.
Trečiosios grupės nugalėtojais tapo Marijampolės sav. atstovai aplenkę 2005 m. nugalėtojus uteniškius bei antrosios vietos laimėtojus Kauno r. sportininkus. Utenos r. sportininkams atiteko 2 vieta, o Šiaulių r. rinktinei 3 vieta, kurie 2005 m. buvo 4-ojoje vietoje.
Ketvirtosios rajonų ir savivaldybių grupės nugalėtojais tapo Biržų r. sportininkai aplenkę pagrindinį konkurentą Rokiškio r. komandą tik 13,4 taško skirtumu. Trečioji vieta atiteko Klaipėdos r. komandai, kuri 2005 m. buvo 5-ojoje vietoje. 
Penktojoje miestų ir savivaldybių grupėje, kaip ir jaunučių amžiaus grupės varžybose pergalę švenčia Anykščių r. sportinė delegacija palikusi antroje vietoje Visagino sav. ir trečiojoje Alytaus r. sportininkus, kurie 2005 m. buvo šeštojoje vietoje.
Šeštojoje miestų, rajonų ir savivaldybių grupėje pergalę pasiekė Palangos sportininkai, vienu laipteliu pakilę aukščiau negu buvo 2005 m., antrojoje vietoje Širvintų r. sportininkai, pakilę iš ketvirtosios vietos, o trečiosios vietos, kaip ir 2005 m. „iš rankų neišleido“ Kalvarijos sav. atstovai garsėjantys lengvosios atletikos ir bokso sporto šakų rezultatais.